TPO, TPCO – taśmy plecione okute uziemiające do zastosowań EMC z zaokrąglonymi stykami.
TPO, TPCO – taśmy plecione okute uziemiające do zastosowań EMC z zaokrąglonymi stykami.

Charakterystyka:

Taśmy wykonane z drutów miedzianych cienkich, gołych lub ocynowanych.

 

Zastosowanie:

  • przemysł samochodowy
  • przemysł kolejowy
  • sektor energetyczny, robotyka
  • szafy sterownicze, rozdzielnie i rozdzielnie
  • elementy panelu sterowania
  • połączenia ruchome urządzeń elektrycznych pracujących w obwodach prądu stałego i przemiennego

 

Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC) jest bardzo istotna w większości sektorów przemysłowych. Maszyny elektryczne są coraz bardziej kompaktowe, pracują bliżej siebie i wykonują złożone zadania. W rezultacie wzrasta ilość i szybkość danych przesyłanych przez okablowanie, a także wzrastają wymagane częstotliwości. Powoduje to wytwarzanie pól magnetycznych, które z kolei powodują prądy i napięcia zakłócające – tak zwane zakłócenia EMC. Konsekwencją mogą być komunikaty o błędach, problemy z transmisją danych, a nawet awarie maszyn.

Taśmy uziemiające składają się z oplotu z drutów miedzianych i łączą te części maszyny i systemu, w których mogą powstawać pola magnetyczne o potencjale odniesienia. Pozwala to na łatwy odpływ prądu i napięcia bez wpływu na EMC instalacji. Takie rozwiązanie zapewnia bezawaryjną pracę.

Ze względu na swój płaski kształt taśmy można montować w szczelnych obudowach maszyn, ponieważ są wysoce elastyczne i odporne na rozciąganie, skręcanie i wibracje.

Taśma uziemiająca musi spełniać następujące wymagania:

– Wysoka obciążalność prądowa

– Niska rezystancja i niska impedancja

– Siła mechaniczna

– Elastyczność

 

Eltron-Kabel oferuje szeroki asortyment taśm uziemiających wyposażonych w zaokrąglone styki wykonane z bezszwowych tłoczonych tulei, w różnych długościach, z wieloma przekrojami i różnymi średnicami otworów na kołki – odpowiednie do szerokiego zakresu zastosowań.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej /production/przewody-miedziane-gole/tasmy-plecione-okute-tpo-tpco/