Firma

Eltron-Kabel założony został w Jaworznie w 1989 r. Jest firmą z polskim kapitałem, operującą w obszarze nowoczesnych i zaawansowanych technologii przetwórstwa miedzi, specjalizującą się w produkcji kabli i przewodów elektrycznych do przemysłowych zastosowań.

Będąc aktywnym podmiotem w europejskim przemyśle, Eltron-Kabel dostarcza swoje produkty do sieci międzynarodowych fabryk największych koncernów elektrotechnicznych, spełniając bardzo wysokie wymagania techniczne i jakościowe.

Nasz zakład produkcyjny zapewnia dostawy przewodów gołych i izolowanych najwyższej jakości. Produkujemy połączenia elastyczne z miedzi gołej, cynowanej, srebrzonej i niklowanej. W czasach niezwykle szybkich zmian innowacyjnych i jeszcze szybciej zmieniającego się otoczenia rynkowego, ważne jest posiadanie odpowiedniego partnera kooperacyjnego. Ze swoim ponad 25-letnim doświadczeniem Eltron-Kabel daje gwarancję wieloletniej współpracy.

W październiku 2019r. nasza firma stała się częścią grupy Helukabel, kompleksowego dostawcy kabli, przewodów oraz osprzętu kablowego dla rozwiązań standardowych, jak również przygotowywanych na indywidualne zamówienia klientów. W naszej ofercie znajdują się m.in. kable kompensacyjne, nieizolowane przewody miedziane o bardzo wysokiej giętkości, przewody ciepłoodporne oraz kable specjalne. 

Firma