Przewody kompensacyjne i termoelektryczne
Przewody kompensacyjne i termoelektryczne

Przewody kompensacyjne i termoelektryczne są częścią układu pomiarowego, który łączy czujnik termoelektryczny z urządzeniem pomiarowym, np. sterownikiem, wskaźnikiem temperatury lub rejestratorem.

Przewody termoelektryczne to przewody wykonane z tych samych materiałów co termoelement, jednak bardziej ekonomicznym rozwiązaniem w niższej klasie tolerancji temperaturowej są przewody kompensacyjne wykonane z materiałów zastępczych (innych niż termopary), ale mieszczących się w dopuszczalnym zakresie temperatur (wg DIN 43722 ), co oznacza, że mają takie same właściwości termoelektryczne.

W pomiarach przemysłowych miernik znajduje się w pewnej odległości od punktu pomiaru temperatury, dlatego potrzebny jest przewód łączący termoparę z miernikiem, który ma takie same właściwości termoelektryczne jak sama termopara.

Nasz cykl produkcyjny jest fundamentalnym czynnikiem w osiąganiu optymalnych kosztów produkcji i pozwala nam na elastyczność w realizacji indywidualnych zamówień Klienta w możliwie najkrótszym czasie.

Wszystkie rodzaje surowców i materiałów izolacyjnych posiadamy na stanie magazynowym, a produkcję rozpoczynamy od razu po otrzymaniu zamówienia na dany przewód. Minimalna wielkość zamówienia ustalana jest indywidualnie w zależności od rodzaju przewodu. Nasi technolodzy opracowują indywidualną konstrukcję kabla  pod wymagania dla konkretnych zastosowań.

Zastosowania w branżach tj:

  • elektrownie cieplne
  • metalurgia
  • przemysł naftowy i gazowy
  • produkcja chemiczna
  • huty szkła

Zapraszamy do zapoznania się z naszą Kartą Katalogową na Przewody Kompensacyjne i Termoelektryczne.

Karta Katalogowa – Kompensacyjne i Termoelektryczne